Eragon - Dziedzictwo

Forum poświęcone przygodom Eragona i jego smoczycy Saphiry opisanych w cyklu Dziedzictwo Christophera Paoliniego.


#1 Sat-16-10-10 18:27:14

 Darth Bane

kotek

226722
Call me!
Skąd: Korriban
Zarejestrowany: Wed-07-10-09
Posty: 7297

Bohaterowie

W tym temacie oceniamy bohaterów.Oceniamy od 1 do 5

1-beznadzieja życzę mu śmierci
2-ujdzie
3-nie obchodzi mnie
4-spoko
5-bardzo super
Możemy też dodawać swoje zdanie do bohaterów

Oromis -4 Postać ciekawa ostatni jeździec po stornie dobra mimo swojego kalectwa stanął do walki

Arya-5 Umie się poświęcić choć chyba kocha Eragona ale nie chce mu przeszkodzić w szkoleniu mimo że jest księżniczką to postanowiła ryzykować życie eskortując jajo Saphiry z Du Weldenwalden do Vardenów

Eragon-4 Główny bohater przesadza według mnie z tymi obietnicami

Sapgira-4 Za bardzo lubi ryzyko nie bierze pod uwagę prawie niczyjego zdania

Galbatorix-5 Mimo swojego szaleństwa zaledwie przy pomocy 13 zaprzysiężonych obalił jeźdźców którzy nie uznawali w swej pysze żadnych władców a teraz chce na nowo ich stworzyć

Murtag-4 Mimo swego zniewolenia nie zaprowadził Eragona do króla mimo, że wiedział że zostanie ukarany

Roran-3 Zbyt "nadludzki" i ogólnie wkurza mnie trochę

Nasuada-4 Świetny przywódca państwa ale jednak brakuje jej tego czegoś


"Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku$wy!"

Offline

 

#2 Sat-16-10-10 20:47:14

 M@fia

Dzieciak Jarocina

4554778
Zarejestrowany: Wed-30-09-09
Posty: 596

Re: Bohaterowie

Oromis - 3 - wnerwiał mnie swoim spokojem.
Arya - 4 - Jak ona mogła tak ranić Erasia. ;P
Eragon - 4 - taki trochę "ciemny" wg. mnie ...
Saphira - 5 - też z deczka ciemna, ale chyba ją najbardziej lubię
Galbatorix - 1 - idiota. Zamiast wylecieć na Shurikanie na podbój z eldunari, czai się na Eragona, i czeka aż mu podbije całą krainę ...
Murtagh - 4 - w miarę spoko ziomek
Roran - 2 - sam zabił niemal 200 jednego dnia
Nasuada- 4- równa babka


Nigdy nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Offline

 

#3 Sun-17-10-10 16:39:29

 Jasnołuska

króliczek

Zarejestrowany: Mon-28-09-09
Posty: 1743

Re: Bohaterowie

Oromis- 4 szacunek z ajego umiejętności, aczkolwiek mógł troche inaczej pokierować biegiem wydarzeń

Arya-4 bardzo ja lubię, ale w sprawach sercowych jest beznadziejna, gdyby mieli wtedy telefony to może wysłałaby Eragonowi sms? "nie pasujemy do siebie" xd

Eragon- 5 fajny bohater ;d

Saphira- 5 lubię tą postać, mądra, odważna

Galbatorix- 3 jakos mu się udało zajść tak daleko, ale jest moim zdaniem pozbawiony honoru

Murtahg- 5 jest brunetem... :d poza tym podoba mi się ta postac z charakteru, lubię go

Roran- 3 nie jest zły ale czasem mam wrażenie że jest bezmózga maszyna do zabijania...

Nasuada- 2 nie lubię jej, przemądrzała, strasznie mnie denerwuje


Atra gulia un ilian tauthr ono un atra ono wafse skóliro fra rauthr!

Offline

 

#4 Fri-01-04-11 18:47:48

 DxCzarnaxD

Użytkownik

status Chyba na emeryturze
Miałam ale pojechał na wakację
Call me!
Zarejestrowany: Mon-28-03-11
Posty: 335

Re: Bohaterowie

Oromis-4 Nic do zarzucenia prócz tego,że jest trochę za bardzo przymulony i nudny

Arya-2 Nienawidzę elfów.Wszystkie się wywyższają.Ona także.Niesamowicie mnie wnerwia i ta jej pogarda.Ech.         
Szkoda czasu na nią. 2 dałam jej tylko ze względu na to ,że ryzykowała swoje życie.

Eragon-4 Irytuje mnie swoją"tępotą" i brakiem panowania nad emocjami.Też za bardzo naiwny jest.

Saphira-5 Lubie jej charakter ,wredny ale z cięta ripostą;).Choć pomału zaczyna to być wredne.

Galbatorix-1 Przypomina mi "niezniszczalnego" Rorana.Nie lubię czarnych charakterów.

Murtagh-2 Temat do dłuższego przedyskutowania.Coś pomiędzy.

Roran-3 Cp za bardzo go faworyzuje.

Nasuada-3 Postać taka sobie.


"Aktor - Jedyny uczciwy obłudnik"
                           William Hazlitt

" Zawód aktora był w pogardzie u Rzymian, zaś zaszczytny u Greków. U nas ? Myślimy o nich jak Rzymianie, a zachowujemy się wobec nich jak Grecy "
                                                                                                                                                                                               Jean La Bruyere

Offline

 

#5 Sun-03-04-11 21:17:13

 Darth Bane

kotek

226722
Call me!
Skąd: Korriban
Zarejestrowany: Wed-07-10-09
Posty: 7297

Re: Bohaterowie

Galb 1

Gdyby nie on to by nie było o czym pisać. To jego szaleństwo sprawiło, że książka ma sens. Gdyby nie on to po co byłby Eraś?


"Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku$wy!"

Offline

 

#6 Sun-03-04-11 21:55:59

 Morigion

Black Swan

status Buried Alive
Aftrelife
Skąd: Far Away
Zarejestrowany: Mon-15-02-10
Posty: 441
WWW

Re: Bohaterowie

W ogóle szaleństwo/obsesja jest dla mnie ciekawa w książkach.

@DB życzysz Galbowi śmierci? xD

Co do postaci

Oromis - 3

Ayra - 3

Eragon - 3

Saphira - 4

Galbatorix - 4

Murtagh -3

Roran - 2

Nasuada - 1

Gdyby Galba nie było to Eraś byłby po to aby na jelenie w Kośćcu polować czy na co on tam polował.

Offline

 

#7 Mon-04-04-11 14:33:19

 DxCzarnaxD

Użytkownik

status Chyba na emeryturze
Miałam ale pojechał na wakację
Call me!
Zarejestrowany: Mon-28-03-11
Posty: 335

Re: Bohaterowie

Owszem bez Galba nic by się nie działo w tej książce ale swojego zdania i tak nie zmienię.
A Eraś polowałby na swoje łanie i ze złości zabiłby Sloana ,a Katrina ze smutku rzuciłaby Rorana,a Roran ze wściekłości obraził by się na Erasia i go zabił.Jak jego ojciec Garrow dowiedziałby się o tym to wyrzekł by się swojego syna i Roran w napadzie złości zabiłby go i ze strachu co sam zrobił zabiłby się i wszyscy żyli by długo i szczęśliwie.
                                                                 THE END
A teraz na poważnie:
 
Wyobraźcie sobie,że żyjecie w średniowieczu i światem rządzi Galbatorix.Żyjecie w małej wioseczce gdzie panuje bieda i głód.Wasze dzieci często kładą się spać z pustymi brzuchami.A jak coś znajdą do jedzenia to będą to okruszki ze śmietnika.Tym się żywicie.Nie stać was na nic.Czujecie się odrzuceni.A Galb objada się w pałacu tłustymi indykami i różnymi daniami.Wy go w ogóle nie obchodzicie.Dla nie go jesteście śmieciami,nikim po prostu nicością.Na nic wasze płacze,lamenty i prośby.On ma was głęboko w poważaniu.
Pewnego dnia wasz władca uznał,że potrzebuje rozrywki i wysłał 100 urgali do waszej wioski by ja ograbić.Chwytają wasze żony,mężów,matki,ojców i dzieci.Torturują ich. Na koniec dla zabawy depczą je jak świnie.Wy to wszystko widzicie i nie możecie na to nic poradzić.Jego armia morduję całą waszą wioskę ,a on patrzy wam prosto w oczy i patrzy jak umieracie,śmieje się wam prosto w twarz.I to samo się się dzieje z resztą wiosek.

I moim zdaniem Galba trzeba zabić.
A zresztą DB sam przyznałeś,że Galbowi dajesz 1 Uśmierciłeś go własnymi rękoma.


"Aktor - Jedyny uczciwy obłudnik"
                           William Hazlitt

" Zawód aktora był w pogardzie u Rzymian, zaś zaszczytny u Greków. U nas ? Myślimy o nich jak Rzymianie, a zachowujemy się wobec nich jak Grecy "
                                                                                                                                                                                               Jean La Bruyere

Offline

 

#8 Mon-04-04-11 15:56:31

 Darth Bane

kotek

226722
Call me!
Skąd: Korriban
Zarejestrowany: Wed-07-10-09
Posty: 7297

Re: Bohaterowie

Takie jest życie, ktoś ma przesrane żeby ktoś miał super życie. Ja na pewno próbowałbym się wyrwać


"Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku$wy!"

Offline

 

#9 Mon-04-04-11 16:05:30

 DxCzarnaxD

Użytkownik

status Chyba na emeryturze
Miałam ale pojechał na wakację
Call me!
Zarejestrowany: Mon-28-03-11
Posty: 335

Re: Bohaterowie

Aha,przy takiej armii i przy takim Galbie życze powodzenia w ucieczce.Jak uda ci się to zadzwoń do mnie.


"Aktor - Jedyny uczciwy obłudnik"
                           William Hazlitt

" Zawód aktora był w pogardzie u Rzymian, zaś zaszczytny u Greków. U nas ? Myślimy o nich jak Rzymianie, a zachowujemy się wobec nich jak Grecy "
                                                                                                                                                                                               Jean La Bruyere

Offline

 

#10 Mon-04-04-11 18:09:21

 Darth Bane

kotek

226722
Call me!
Skąd: Korriban
Zarejestrowany: Wed-07-10-09
Posty: 7297

Re: Bohaterowie

Nie zrozumiałaś mnie ja bym się wyrwał ze wsi by mu pomoc a z czasem obalić i zastąpić...


"Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku$wy!"

Offline

 

#11 Mon-04-04-11 19:01:34

 Morigion

Black Swan

status Buried Alive
Aftrelife
Skąd: Far Away
Zarejestrowany: Mon-15-02-10
Posty: 441
WWW

Re: Bohaterowie

Galbatorix przyjąłby chłopa ze wsi do służby?  Galb chyba żył dłużej niż zwykły człowiek, więc za nim stałbyś się na tyle potężny i bliski królowi mógłbyś umrzeć. No chyba że byś został jakimś magiem czy coś. W świecie fantasy wszystko jest możliwe, więc lepiej nie będę wywoływał sporu. Mogłoby być tak jak mówisz... może...może by mogłoby tak być.

Offline

 

#12 Mon-04-04-11 19:26:53

 Darth Bane

kotek

226722
Call me!
Skąd: Korriban
Zarejestrowany: Wed-07-10-09
Posty: 7297

Re: Bohaterowie

galb sprawdza ludzi z którymi gada...(jak voldzio) może by dostrzegł coś wyjątkowego we mnie


"Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku$wy!"

Offline

 

#13 Mon-04-04-11 19:32:22

 Morigion

Black Swan

status Buried Alive
Aftrelife
Skąd: Far Away
Zarejestrowany: Mon-15-02-10
Posty: 441
WWW

Re: Bohaterowie

Każdy człowiek jest wyjątkowy. Musiałbyś mieć coś co by go zainteresowało. Albo znaleść wspólnika (bardzo dobrego) który pomógłby ci dostać się do imperium Galba. Wtedy tylko trzeba wykonać jakiś heroiczny czyn dla armii i masz awans. Albo wymyślić pokrętny cwany plan którego Galb by odrazu nie przejrzał.

Offline

 

#14 Mon-04-04-11 20:03:36

 Darth Bane

kotek

226722
Call me!
Skąd: Korriban
Zarejestrowany: Wed-07-10-09
Posty: 7297

Re: Bohaterowie

Jeśli wszyscy są wyjątkowi to nikt nie jest Raczej bym się skłaniał do planu Nie jestem głupi żeby zginąć na polu walki.


"Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku$wy!"

Offline

 

#15 Mon-04-04-11 20:10:15

 Morigion

Black Swan

status Buried Alive
Aftrelife
Skąd: Far Away
Zarejestrowany: Mon-15-02-10
Posty: 441
WWW

Re: Bohaterowie

Nie trzeba ginąć na polu walki. Bądź jak Roran i zdobądź respekt Xd . Oczywiście że plan jest lepszy. Ale musi myć starannie przygotowany.

Chodziło mi że każdy jest wyjątkowy pod innym względem. Nie spotkałem np: osoby o identycznym charakterze jak inna osoba - chociaż to może nie jest dobry przykład

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.ehotelsreviews.com