Eragon - Dziedzictwo

Forum poświęcone przygodom Eragona i jego smoczycy Saphiry opisanych w cyklu Dziedzictwo Christophera Paoliniego.


#1 Sat-16-10-10 18:33:30

 Darth Bane

kotek

226722
Call me!
Skąd: Korriban
Zarejestrowany: Wed-07-10-09
Posty: 7297

Przepowiednia Angeli

Nie wiem jak wy, ale ja zastanawiałam się nad jedną częścią przepowiedni Angeli. Mianowicie nad tą częścią gdy przepowiada Eragonowi, że prawdopodobnie opuści Alagaesię. Oprócz tego umierający Razac przeklina go (podobnie jak wasal panny Loranny w Feinster ), by opuścił i nigdy nie powrócił do swej krainy.
Co o tym sądzicie ???
Bo mi wydaje się, że albo pozostanie w Alagaesii, lub ,po zaprowadzeniu w niej porządku, odejdzie na wygnanie.
Ta przepowiednia nie musi koniecznie się spełnić.Ale wolałabym by pozostał.


"Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku$wy!"

Offline

 

#2 Sat-16-10-10 20:37:29

 M@fia

Dzieciak Jarocina

4554778
Zarejestrowany: Wed-30-09-09
Posty: 596

Re: Przepowiednia Angeli

Nie no, Krzysiu jest na tyle przewidyalny, że to się MUSI stać Pamiętacie Menoę ? Skała Kuthian też napewno "pomoże" Eragonowi pokonać Galbatorixa. Nowa Teoria: Eragon wraz z Aryą na końcu udadzą się na koniec świata twierdząc, że przeżyli już swoje życie (taaaak wiem, LOTR )


Nigdy nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Offline

 

#3 Fri-31-12-10 18:39:17

anula_05

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: Mon-27-12-10
Posty: 1

Re: Przepowiednia Angeli

A więc cytat z 'eragona' "CZUWANIE";
" W umyśle Eragona wirowały sny, mnożąc się i gasnąc wedle własnych sennych praw. Patrzył jak grupa ludzi na wspaniałych koniach zbliża się do samotnej rzeki. Wielu miało srebrne włosy, w dłoniach dzierżyli długie lance. Czekał na nich dziwny, piękny statek, lśniący w promieniach jasnego księżyca. Ludzie powoli wsiadali na pokład. Dwie postaci, wyższe od pozostałych, szły ręka w ręke. Kaptury przysłaniały ich twarze, eidział jednak , że jedna to kobieta. Para stała na pokładzie, spoglądając w stronę brzegu. Na kamienistej plaży pozostał mężczyzna, jedyny, który nie wsiadł na statek. Odrzucił w tył głowę, wydając z siebie przeciągły, bolesny okrzyk. Gdy jego głos rozpłynął się w ciszy, statek pożeglował w dół rzeki, choć nie poruszał go żaden wietrzyk ni wiosło, zmierzając ku płaskiej , pustej krainie. Wizja zamgliła się . Nim jednak zniknęła, Eragon dostrzegł na niebie dwa smoki."

Fragment ten wydaje mi sie dość istotny, w innym razie autor nie umieszczałby go w tekście . Przeczytajcie uważnie wiele można się z niego dowiedzieć. Wg niej (jak sądze) Eragon wraz z Aryą odpłyną do jakiejś nieznanej krainy, co potwierdzałoby przepowiednię Angeli. Myślę, że te 2 smoki to smok Eragona i Aryi(dla której wykluje się smok), ale mogę się mylić.. cóż.. może to smok nawróconego Murtagha który ich żegna..

Offline

 

#4 Wed-09-03-11 17:35:36

 Jasnołuska

króliczek

Zarejestrowany: Mon-28-09-09
Posty: 1743

Re: Przepowiednia Angeli

jeśli ktoś tu wpadnie z gronoi "znajomych" może mnie poinformować że jeszcze żyje forum ostatecznie wymarło, ale stwierdziłam że może zajrzę i pogadam z wami misiaki


Atra gulia un ilian tauthr ono un atra ono wafse skóliro fra rauthr!

Offline

 

#5 Thu-10-03-11 10:45:52

Arwena

Cicha Myszka

5468628
Zarejestrowany: Thu-03-06-10
Posty: 49

Re: Przepowiednia Angeli

Ja jeszcze żyję
Nie wiem czy tak do końca wymarło z tego co zauważyłam to nadal ludzie odwiedzają to forum tylko nikt nie pisze może jakiś nowy wątek stworzyć wtedy znowu będzie o czym pisać


System of a down,All American Rejects,30 seconds to Mars,

Offline

 

#6 Thu-10-03-11 20:17:11

 Darth Bane

kotek

226722
Call me!
Skąd: Korriban
Zarejestrowany: Wed-07-10-09
Posty: 7297

Re: Przepowiednia Angeli

Ja żyję chyba ale fakt nie ma tematu. Forum trochę wymarło... Trzeba jej rozruszać admini ;p


"Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku$wy!"

Offline

 

#7 Sat-12-03-11 13:29:35

 Jasnołuska

króliczek

Zarejestrowany: Mon-28-09-09
Posty: 1743

Re: Przepowiednia Angeli

no to o roboty albo znaleść lepszą książkę do komentowania wtedy znajdą się użytkownicy i znowu będzie jakiś czas offtop


Atra gulia un ilian tauthr ono un atra ono wafse skóliro fra rauthr!

Offline

 

#8 Mon-28-03-11 18:02:19

 DxCzarnaxD

Użytkownik

status Chyba na emeryturze
Miałam ale pojechał na wakację
Call me!
Zarejestrowany: Mon-28-03-11
Posty: 335

Re: Przepowiednia Angeli

Hejo wszystkim:)
Co do tej przepowiedni to osobiście uważam,że Eraś powinien wyjechać z Alagaesii aby CP nie spieprzył tej ksiązki.Bo im więcej tomów to tym większe szanse na zepsucie historii.Bo niby o czym można pisać?Że Galb powstanie z grobu i cała historia się powtórzy?Nie no to będzie żenada.Choć z jednej strony nie chce się pogodzić ,że to już będzie ostatni tom:(


"Aktor - Jedyny uczciwy obłudnik"
                           William Hazlitt

" Zawód aktora był w pogardzie u Rzymian, zaś zaszczytny u Greków. U nas ? Myślimy o nich jak Rzymianie, a zachowujemy się wobec nich jak Grecy "
                                                                                                                                                                                               Jean La Bruyere

Offline

 

#9 Tue-29-03-11 18:26:41

 Morigion

Black Swan

status Buried Alive
Aftrelife
Skąd: Far Away
Zarejestrowany: Mon-15-02-10
Posty: 441
WWW

Re: Przepowiednia Angeli

Żeby kontynuować historię Galb nie musi wcale powstawać z grobu. Jest bardzo dużo innych sposobów żeby ciągnąc dalej fabułę. Poza tym nie trzeba cały czas pisać o Eragonie. Można pisać o jakimś innym bohaterze ze świata Alagaesii np.

Offline

 

#10 Thu-31-03-11 14:01:37

 DxCzarnaxD

Użytkownik

status Chyba na emeryturze
Miałam ale pojechał na wakację
Call me!
Zarejestrowany: Mon-28-03-11
Posty: 335

Re: Przepowiednia Angeli

W sumie to masz rację.Ale i tak to uważam,że kontynuowanie tej powieści może skończyć się nie za dobrze.Oczywiście nie chcę nic wykrakać.
Ale i tak to bym nie chciała żeby cały cykl dziedzictwa potem przejął bohater który w dodatku będzie żółto dziobem.Już się zżyłam z Erasiem:)


"Aktor - Jedyny uczciwy obłudnik"
                           William Hazlitt

" Zawód aktora był w pogardzie u Rzymian, zaś zaszczytny u Greków. U nas ? Myślimy o nich jak Rzymianie, a zachowujemy się wobec nich jak Grecy "
                                                                                                                                                                                               Jean La Bruyere

Offline

 

#11 Thu-31-03-11 18:12:04

 Morigion

Black Swan

status Buried Alive
Aftrelife
Skąd: Far Away
Zarejestrowany: Mon-15-02-10
Posty: 441
WWW

Re: Przepowiednia Angeli

To może to co się działo przed wydarzeniami z Eragona? "Przygody Broma" LOL ... może jednak masz rację. Ale tak na marginesie, nowy bohater nie musiałby być wcale żółtodziobem. (W moim opowiadaniu (którego nie opublikuje(w najbliższym czasie)) bohater na początku jest potężny lecz z czasem traci przyjaciół ,swą moc i popada w obłęd - sytuacja odwrotna do zwykłych--chyba że z żółtodziobem chodziło ci o coś innego np nieobeznany?).

Jednak jesli ktoś jest sprytny, kreatywny i ma wyobraźnie może zawsze napisać więcej części nie psując całości. Tak myślę.

Offline

 

#12 Thu-31-03-11 19:51:58

 DxCzarnaxD

Użytkownik

status Chyba na emeryturze
Miałam ale pojechał na wakację
Call me!
Zarejestrowany: Mon-28-03-11
Posty: 335

Re: Przepowiednia Angeli

Raczej nie."Przygody Broma "częściowo zostały już opisane w pierwszej części.Tylko by się powtarzało.Zresztą Erasia nikt nie przebije;) Chyba,że CP dalej będzie opisywał dzieje Eragona tylko,że zmieni miejsce akcji.Nie będzie się już ta historia rozgrywała w Alagaesi tylko gdzieś za morzem.W sumie miało by to sens.Ale jak dla mnie to będzie to "za proste" i nijakie.   
No właśnie mówiąc o żółto dziobie chodziło mi o takiego nieobeznanego człowieka.Czytasz mi w myślach;)
Rzeczywiście jeśli ktoś ma dobrą wyobraźnie,szkic itp. ma duże szanse na napisanie hitu.Duży talent ma np. Paolini.Jak zaczęłam czytać "Eragona" to nie mogłam wprost uwierzyć,że to napisał zwykły piętnastolatek.W dodatku ta wybujała wyobraźnia.Głowa pełna pomysłów.Wprost niewiarygodne.Natomiast zdziwiło mnie też to ,że z wielkim zapałem mogłam czytać książkę drugi raz z rzędu.Ja mam coś takiego,że nie lubię czytać 2 razy lub więcej tą samą książkę.Zwykle czytam jeden,jedyny raz.A tu zdziwko;)
No,no,no życzę powodzenia w pisaniu swej powieści.Niech podbije serca czytelników.Mam nadzieję,że nie schowasz ją do szuflady tylko opublikujesz ją.Kto wie,może ta książka okaże się światowym hiciorem?Czas pokaże.Ciekawy temat wybrałeś do pisania.A tytuł już masz?


"Aktor - Jedyny uczciwy obłudnik"
                           William Hazlitt

" Zawód aktora był w pogardzie u Rzymian, zaś zaszczytny u Greków. U nas ? Myślimy o nich jak Rzymianie, a zachowujemy się wobec nich jak Grecy "
                                                                                                                                                                                               Jean La Bruyere

Offline

 

#13 Thu-31-03-11 20:28:09

 Morigion

Black Swan

status Buried Alive
Aftrelife
Skąd: Far Away
Zarejestrowany: Mon-15-02-10
Posty: 441
WWW

Re: Przepowiednia Angeli

Ja też mam takie książki które czytam po kilka razy. Eragona przeczytałem 2 razy (pierwszą część) ale mój rekord to 5 razy Diablo -Królestwo Cienia - jakoś tak dobrze mi się zawsze to czyta. "Przygody Broma" podałem jako przykład, wiem że było już o nim mówione. A co do swojej powieści to piszę ją ,można powiedzieć na brudno w zeszycie. Nie napisałem jeszcze wielu opisów miejsc i zajmuję się głównie fabułą którą z grubsza ma już obmyśloną (trochę pokręconą). Tytułu jeszcze nie wymyśliłem - wole to pozostawić na koniec. Poza tym szkoła mnie męczy i nie mam dużo czasu na pracę nad swoja powieścią. Zwykle coś tam piszę wieczorem od 22 do 24. Tak wgl to jestem troszkę nieśmiałym perfekcjonistą i wole dopracować większość szczegółów za nim pokaże cos publicznie.

Ale się rozpisałem nie na temat

Offline

 

#14 Fri-01-04-11 18:27:24

 DxCzarnaxD

Użytkownik

status Chyba na emeryturze
Miałam ale pojechał na wakację
Call me!
Zarejestrowany: Mon-28-03-11
Posty: 335

Re: Przepowiednia Angeli

Natomiast moim rekordem jest cyferka 2;D
Denerwujące jest dla mnie to,że po przeczytaniu książki i zaczęciu jej od nowa zna się już przed przeczytaniem każdy ruch bohatera,każdą myśl,cel,wyczyn,los itp.Nie ciekawie się już czyta.Wszystko zna się na pamięć.Nuda i tyle.
W życiu nie zaczęłabym czytać drugi raz "Małego Księcia" albo marny melodramat Szekspira "Romeo i Julia".Nawet gdyby ktoś miałby mi zapłacić.Te książki są niesamowicie beznadziejne.Może się nie znam na tym ale nigdy swojego zdania o tym nie zmienię.
Ja prawie zawsze rozpisuje się(teraz staram się hamować nad tym) i najczęściej nie na temat.Mam chaotyczny tok myślenia i pisania.Często przechodzę z tematu na temat nie zauważając tego i zapominając,że miałam zupełnie o czymś innym pisać(nawet teraz).Znowu oddaliłam się od tematu.Ech.Taka już jestem;)Cała ja:D
Szkoła.Ech.Moja to jest szkoła przetrwania.Czasami czuje się tam jak w wojsku.Nie ruszać się ,a najlepiej to nie oddychać;) Tylko nauka,nauka i jeszcze raz nauka.Człowiek w ogóle nie ma ani odrobiny wolności.Ciągle przy książkach.Wiem,wiem, nauka jest ważna ale człowiek też chce czasem pożyć. Ja nie lubię być trzymana na smyczy wole biegać:) Wiem trochę dziwnie to brzmi.No ale cóż nic nie zrobię.
O, do perfekcjonizmu to jeszcze daleko mi.
Nie chowaj tej powieści do szuflady.Może za kilka lat twoja książka będzie na spisie lektur.Potem ja wezmę ją i zobaczę,powiem wtedy:O,kurczę to jest ten autor co ja z nim na takim jednym forum gadałam;) Wiem,wiem trochę za bardzo oddalam się od teraźniejszości.Ja zawsze mam tak;)


"Aktor - Jedyny uczciwy obłudnik"
                           William Hazlitt

" Zawód aktora był w pogardzie u Rzymian, zaś zaszczytny u Greków. U nas ? Myślimy o nich jak Rzymianie, a zachowujemy się wobec nich jak Grecy "
                                                                                                                                                                                               Jean La Bruyere

Offline

 

#15 Fri-01-04-11 20:43:12

 Morigion

Black Swan

status Buried Alive
Aftrelife
Skąd: Far Away
Zarejestrowany: Mon-15-02-10
Posty: 441
WWW

Re: Przepowiednia Angeli

W szkole generalnie są dla mnie nudne wszystkie lektury. Ostatnio miałem Treny i Makbeta który jeszcze uszedł jakoś ale przede mną Potop .
U mnie prawie cała klasa ma z chemii po 2 gołe jedynki. Nauczycielka tnie nas jak może. Z innych przedmiotów jest tylko odrobinę lepiej. Ale tak bywa jak sie chodzi do jednego z najlepszych liceów w mieście - wymagają dużo więcej niż normalnie.

Moja powieść na pewno nie nie pojawiłaby się w spisie lektur ( Nie ma tam narazie nawet wzorców do naśladowania, oprócz jednej postaci) Poza tym nie mówię że schowam ją do szuflady, po prostu czuję się nie gotowy by pokazać jej fragmenty na obecną chwilę. Może w przyszłości na jakiejś stronie...  Mało jaka nowoczesna książka fantasy pojawia się jako lektura.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szambo Zdzieszowice aktualne kursy walut zaproszenia ślub zaproszenia ślubne wzory