Eragon - Dziedzictwo

Forum poświęcone przygodom Eragona i jego smoczycy Saphiry opisanych w cyklu Dziedzictwo Christophera Paoliniego.


#1 Sun-10-01-10 16:02:05

 Darel

MG

11530164
Zarejestrowany: Fri-24-04-09
Posty: 10007

Kościec / Kryształowe Jeziorko

W głębi Kośćca znajduje się niewielkie jeziorko o krystalicznej wodzie. To niewątpliwie źródło życia wielu stworzeń, jednak mogą tu dotrzeć tylko ci o czystych myślach i pokojowych zamiarach. Dookoła jeziora znajdują się niewielkie wzniesienia z piasku, tak, że na pierwszy rzut oka nie można dostrzec wody.


"You were my brother, Anakin. I loved you!"
"To koniec Anakin! Mam lepszą pozycję."
"To ty byłeś wybranym. Powiedziano, że zniszczysz Sitchów a nie dołączysz do nich, przywrócisz równowagę mocy, anie zostawisz ją w ciemności!"
"Byłeś mi bratem Anakin. Kochałem cię!"

Offline

 

#2 Sun-10-01-10 20:48:48

 Santarius

Użytkownik

8380403
Skąd: Tatooine
Zarejestrowany: Tue-29-12-09
Posty: 136

Re: Kościec / Kryształowe Jeziorko

Kościec/Kryształowe Jezioro/Twierdza Mergona

Mergon wyszedł przed dom. Patrząc na wielkie jezioro, przywołał magię i zaczął układać wymyślne wzory ze strumyków wody. Nie kosztowało go to ani trochę energii. Postanowił zamrozić te kształty, co zaraz uczynił. Jednak czuł się samotny. Od ponad dwudziestu lat nie widział żadnego elfa, człowieka, krasnoluda, czy nawet urgala z bliska. Owszem, zatapiał piratów, zmieniał powierzchnię wody dla kupców i rybaków. Ale nic poza tym. Postanowił spróbować natchnąć życiem lód, obdarzyć go cechami ludzkimi, przynajmniej tymi mentalnymi. Wiedział, że to zaklęcie będzie wymagało nieprzebranych ilości energii. Otworzył nieograniczoną więź między jego ciałem a Tyldun'em. Zaczął nucić w pradawnej mowie.....


DARTH SIDOIUS

Patrz gdzie masz zacząć bo nie będę przenosił twoich postów


-Oto efekty nieużywania tarczy.
-Owszem - zgodził się Roran, i odrąbał mu głowę.
Ten kawałek mnie zawsze rozwala

Offline

 

#3 Sun-10-01-10 21:12:24

 Darel

MG

11530164
Zarejestrowany: Fri-24-04-09
Posty: 10007

Re: Kościec / Kryształowe Jeziorko

Lód powoli nabierał kształtów ludzkich. Mergon przekazał mu swoją wiedzę i myśli. Widział jak lodowa postać przechodzi przemiany. Po kilku godzinach efekt jego pracy był gotowy. Wyglądał jak elf, jak on sam przed przemianą. Mergon z dumą patrzył na swe dzieło po czym przemówił:


"You were my brother, Anakin. I loved you!"
"To koniec Anakin! Mam lepszą pozycję."
"To ty byłeś wybranym. Powiedziano, że zniszczysz Sitchów a nie dołączysz do nich, przywrócisz równowagę mocy, anie zostawisz ją w ciemności!"
"Byłeś mi bratem Anakin. Kochałem cię!"

Offline

 

#4 Sun-10-01-10 22:15:15

 Santarius

Użytkownik

8380403
Skąd: Tatooine
Zarejestrowany: Tue-29-12-09
Posty: 136

Re: Kościec / Kryształowe Jeziorko

-W końcu stworzyłem istotę, która podziela moją jedyną pasję. Podobnie jak w moim przypadku, jej jedynym zamiłowaniem jest woda. Zobaczmy jak spisujesz się w walce.
Mergon zaatakował umysł żywiołaka, wtem z tyłu jego świadomości poczuł niesamowicie silny atak, który po sekundzie ustąpił i powrócił ze zdwojoną siłą, tym razem z lewej strony. Nie był w stanie z nim walczyć, po kilku chwilach poddał się, i czekał na zabicie go zaklęciem.
Enerd
Głos był czysty i dźwięczny, a pochodził najwyraźniej od tej dziwnej istoty. W jego świadomości była wyczuwalna jedna rzecz. Bardzo wyraźnie. Woda.
Enerd
Próbował wymienić się z nim myślami, emocjami  i obrazami, aby jego twór nabrał jakiejkolwiek wiedzy o świecie, do którego go wezwano. O dziwo odepchnął wszystko, co chciał przekazać mu Mergon i zaczął mu wysyłać zatrważające obrazy. Popalone miasta, które wyglądały, jakby przeszła przez nie wielka, ognista trąba powietrzna. Czarne portale. Zawodzące dusze.
Czy tak wygląda piekło? - pomyślał Mergon.
Nie - Odparł żywiołak. Tym razem miał inny głos. Głos, w którym można było dostrzec smutek, żal, tęsknotę.

Ostatnio edytowany przez Santarius (Sun-10-01-10 22:15:58)


-Oto efekty nieużywania tarczy.
-Owszem - zgodził się Roran, i odrąbał mu głowę.
Ten kawałek mnie zawsze rozwala

Offline

 

#5 Sun-10-01-10 22:24:17

 Darel

MG

11530164
Zarejestrowany: Fri-24-04-09
Posty: 10007

Re: Kościec / Kryształowe Jeziorko

Tak wyglądał kraj, przywołałeś mnie z wody, pamiętam jak płynąłem obok tych miast, widziałem te duchy.
Mergon był zdumiony tym co mówi jego twór.
Więc czym tak naprawdę jesteś? - Zapytał mędrzec.
Jestem Tobą, tylko, że tym prawdziwym Tobą...
Jak to?
Przelałeś we mnie część swojej duszy, stworzyłeś mnie z miłości do wody, stworzyłeś mnie bo sam chciałeś taki być...


"You were my brother, Anakin. I loved you!"
"To koniec Anakin! Mam lepszą pozycję."
"To ty byłeś wybranym. Powiedziano, że zniszczysz Sitchów a nie dołączysz do nich, przywrócisz równowagę mocy, anie zostawisz ją w ciemności!"
"Byłeś mi bratem Anakin. Kochałem cię!"

Offline

 

#6 Sun-10-01-10 23:09:22

 Santarius

Użytkownik

8380403
Skąd: Tatooine
Zarejestrowany: Tue-29-12-09
Posty: 136

Re: Kościec / Kryształowe Jeziorko

Ma rację - pomyślał Mergon. Czego by nie mówił, ma rację.
-Ale skąd cię przywołałem? - zapytał.
Pamiętasz, co się z tobą działo na dnie jeziora...? To ja cię tam przeniosłem. Ocaliłem cię, bo wiedziałem, że pokochasz wodę, i będziesz starał się mieć jej część zawsze przy sobie. Dzięki temu zostałem wyrwany z magicznych okowów Menetregotha, władcy podziemnego świata. Lecz nadal wielu z moich braci pozostaje w niewoli..z dala od ognia...ziemi...powietrza...czy pustki...
Było nas pięciu. Każdy z nas włada innym żywiołem. To my zablokowaliśmy wszystkim istotom możliwość czerpania energii z ognia, wody, ziemi, czy powietrza.
- stwierdził żywiołak.


-Oto efekty nieużywania tarczy.
-Owszem - zgodził się Roran, i odrąbał mu głowę.
Ten kawałek mnie zawsze rozwala

Offline

 

#7 Mon-11-01-10 17:22:13

 Darel

MG

11530164
Zarejestrowany: Fri-24-04-09
Posty: 10007

Re: Kościec / Kryształowe Jeziorko

- Jak ja właściwie cię stworzyłem? - Zapytał Mergon
- Nie stworzyłeś, wróciłeś mnie na ziemię, wraz z cząstką twojej duszy.
Mergon długo zastanawiał się nad tymi słowami, sam nie wiedział co powiedzieć, więc milczał. Stwór nie nakłaniał go do mówienia, usiadł na brzegu jeziora i patrzył w krystalicznie czystą toń, Mergon przyłączył się do niego.

Ostatnio edytowany przez Darel (Mon-11-01-10 19:08:09)


"You were my brother, Anakin. I loved you!"
"To koniec Anakin! Mam lepszą pozycję."
"To ty byłeś wybranym. Powiedziano, że zniszczysz Sitchów a nie dołączysz do nich, przywrócisz równowagę mocy, anie zostawisz ją w ciemności!"
"Byłeś mi bratem Anakin. Kochałem cię!"

Offline

 

#8 Mon-11-01-10 18:57:37

 Santarius

Użytkownik

8380403
Skąd: Tatooine
Zarejestrowany: Tue-29-12-09
Posty: 136

Re: Kościec / Kryształowe Jeziorko

Czekaj, przerwę fabułę, bo coś mi się popieprzyło

- Nie stworzyłeś, wróciłeś na ziemię, wraz z cząstką twojej duszy.

Tj. "Wróciłeś", czyli Mergon wrócił? Juz bardziej powinno być chyba

- Nie stworzyłeś, wróciłeś na ziemię, wraz z cząstką mojejduszy.


-Oto efekty nieużywania tarczy.
-Owszem - zgodził się Roran, i odrąbał mu głowę.
Ten kawałek mnie zawsze rozwala

Offline

 

#9 Mon-11-01-10 19:05:13

 Darel

MG

11530164
Zarejestrowany: Fri-24-04-09
Posty: 10007

Re: Kościec / Kryształowe Jeziorko

Powiem tak, pomyliłem się. powinno być
...wróciłeś mnie na ziemię...

Santarius pisz dalej

Ostatnio edytowany przez Darel (Wed-13-01-10 19:30:04)


"You were my brother, Anakin. I loved you!"
"To koniec Anakin! Mam lepszą pozycję."
"To ty byłeś wybranym. Powiedziano, że zniszczysz Sitchów a nie dołączysz do nich, przywrócisz równowagę mocy, anie zostawisz ją w ciemności!"
"Byłeś mi bratem Anakin. Kochałem cię!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Nasza firma to ta która od roku Hotels Loveland busy Kiel 30 St Mary Axe